Turistika

Liptov ponúka široké možnosti peších túr vďaka ideálnej  polohe a jedinečným prírodným krásam. Návštevníci si môžu vybrať z rôzne náročných turistických trás.

Hrabovská dolina

Nenáročná  pešia  túra  k  Hrabovskej  nádrži  na Malino  Brdo  s   možnosťou výstupu na vrchol Malina Brda  lanovkou. Turistom sa naskytne krásny výhľad na  Malú Fatru, Veľkú Fatru, Chočské vrchy, Nízke a Vysoké Tatry.

Čutkovská dolina

Jedna  z  najkrajších  dolín  Veľkej Fatry.  Nenáročná prechádzka ( vhodná pre  deti )  prekrásnou dolinou. Hrabovská dolina je prepojená s Čutkovskou dolinou cyklotrasou.

Čebrať

Majestátny veľkofatranský vrch Čebrať sa dominantne dvíha nad Ružomberkom a pri pohľade z ktorejkoľvek časti mesta je neprehliadnuteľný. Ponúka prekrásne pohľady nielen na mesto Ružomberok a okolie, ale aj na vrchy ako Kriváň a Veľký Choč. 

Veľký Choč

Veľký Choč s nadmorskou výškou 1 611 m.n.m.je najvyšší vrch v Chočských vrchov. Je viditeľný už od Štrby a z celej dolnej Oravy. Vrchol je turisticky veľmi vyhľadávaný. Má tvar nepravidelnej pyramídy s početnými bralnými partiami. Z vrcholu Choča je vynikajúci kruhový výhľad. Je porastený kosodrevinou a bol ospievaný mnohými básnikmi. Choč je považovaný za jeden z najkrajších vrchov Slovenska.

Prosiecka, Kvačianska dolina

Prosiecka dolina patrí pod národnú prírodnú rezerváciu Prosiecka a Kvačianska dolina. Patrí medzi turistami najvyhľadávanejšie doliny na Slovensku. Vchádza sa do nej z dediny Prosiek. V celkovej dĺžke asi 3,5 km sa nachádza veľké množstvo prírodných krás, vysoké skalné steny, vodopády a bohaté druhy lesných porastov.

Zimný pobyt v srdci Veľkej Fatry v Hoteli Áčko

platný v termíne od 23.01. – 02.04.2023 2 x ubytovanie v apartmáne pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami 1 x 2 hod. vstup do wellness...

Zimný wellness pobyt v Hoteli Áčko

platný v termíne od 02.01. – 22.01.2023 2 x ubytovanie v apartmáne pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami 1 x 2 hod. vstup do wellness...

Jesenný wellness pobyt v Hoteli Áčko***

2 x ubytovanie v apartmáne pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami 1 x 2 hod. vstup do wellness /bazén, vírivka, fínska sauna, bio sauna,...