Celoročné aktivity

Liptov ponúka široké možnosti peších túr vďaka ideálnej  polohe a jedinečným prírodným krásam. Návštevníci si môžu vybrať z rôzne náročných turistických trás.

Hrabovská dolina

Nenáročná  pešia  túra  k  Hrabovskej  nádrži  na Malino  Brdo  s   možnosťou výstupu na vrchol Malina Brda  lanovkou. Turistom sa naskytne krásny výhľad na  Malú Fatru, Veľkú Fatru, Chočské vrchy, Nízke a Vysoké Tatry.

Čutkovská dolina

Jedna  z  najkrajších  dolín  Veľkej Fatry.  Nenáročná prechádzka ( vhodná pre  deti )  prekrásnou dolinou. Hrabovská dolina je prepojená s Čutkovskou dolinou cyklotrasou.

Trlenská dolina

Trlenská dolina sa nachádza vo Veľkej Fatre pri odbočení z cesty medzi Bielym Potokom a Vlkolíncom. Patrí k zaujímavým lokalitám a oddychovým zónam.

Prosiecka, Kvačianska dolina

Prosiecka dolina patrí pod národnú prírodnú rezerváciu Prosiecka a Kvačianska dolina. Patrí medzi turistami najvyhľadávanejšie doliny na Slovensku. Vchádza sa do nej z dediny Prosiek. V celkovej dĺžke asi 3,5 km sa nachádza veľké množstvo prírodných krás, vysoké skalné steny, vodopády a bohaté druhy lesných porastov.

Veľká Fatra a jej skvosty

Celá Veľká Fatra je turistom prístupná priamo z hotela.

  • Šiprúň – výhľadový vrch v severnej časti Veľkej Fatry.
  • Rakytov – vrch s krásnym kruhovým výhľadom a informačnou ružicou. Najvyšší vrch Liptovskej časti Veľkej Fatry.
  • Ploská – je  príjemný oválny kopec vo Veľkej Fatre. Je ideálny ako výlet pre deti  –  nemajú tam naozaj kde spadnúť. Po ceste spravidla natrafíte na salaš  a  ovečky,   takže o zábavu pre deti je postarané. Koncom leta tu nájdete množstvo čučoriedok alebo bedlí.
  • Sidorovo – mohutný kužeľovitý kopec malebne sa týčiaci nad Vlkolíncom.
  • Borišov –  je výrazný vrch v centrálnej časti Veľkej Fatry s možnosťou oddychu na chate pod Borišovom.

Veľký Choč

Veľký Choč s nadmorskou výškou 1 611 m.n.m.je najvyšší vrch v Chočských vrchov. Je viditeľný už od Štrby a z celej dolnej Oravy. Vrchol je turisticky veľmi vyhľadávaný. Má tvar nepravidelnej pyramídy s početnými bralnými partiami. Z vrcholu Choča je vynikajúci kruhový výhľad. Je porastený kosodrevinou a bol ospievaný mnohými básnikmi, medzi inými aj P.O. Hviezdoslavom, ktorý pochádzal z Vyšného Kubína, ležiaceho priamo pod Chočom. Choč je považovaný za jeden z najkrajších vrchov Slovenska.

Brankovský vodopád

Výlet na Brankovský vodopád by mohol byť charakterizovaný ako jednoduchá túra/ prechádzka vhodná pre rodiny s deťmi. Výstup k samotnému vodopádu trvá iba 25-30 min. Je atraktívny v zime i v lete, avšak niekedy sa stáva, že počas období sucha voda zo skaly netečie. Vodopád má 55m a radí sa medzi najvyššie vodopády na Slovensku.

Pobytové balíčky pre Vás pripravujeme.