VOĽNÝ ČAS

Hotel Áčko sa nachádza v Ružomberku, v meste, ktoré je položené v prekrásnom prostredí hôr, na východnom úpätí Veľkej Fatry, severozápadných úbočiach Nízkych Tatier a neďaleko juhozápadných svahov Chočských vrchov v nadmorskej výške 494 m.

Dolný Liptov a vôbec mesto Ružomberok radia mnohí turisti medzi mestá s najkrajšou polohou. Priamo z jeho ulíc sú na dosah turisticky atraktívne cesty. Najvyužívanejšia je Hrabovská je aj sídlom hotela Áčko.

V bezprostrednej blízkosti hotela sa nachádzajú:

 

Aktivity v blízkosti hotela

CYKLISTIKA

Vyznávači cyklistiky  si určite prídu  na svoje. Na  Liptove sú   ideálne    podmienky pre cestnú cyklistiku. Obľúbené sú trasy okolo Liptovskej  Mary, Čutkovská a Lubochnianska   dolina a množstvo turistov kombinuje pešiu turistiku s výletom na bicykloch.

Bikepark

Pre  milovníkov  adrenalínu  je  dispozícii  8 trás pre zjazd s celkovou dĺžkou  10km.  Najťažšia trasa v dĺžke 2400m prekonáva výškový rozdiel 400m. Prevádzková doba máj - september.

ATRAKCIE V HRABOVSKEJ DOLINE

Hrabovská priehrada jednou z najnavštevovanejších miest v okolí hotela Áčko. Návštevníci majú možnosť bezplatného kúpania, behania v príjemnom prostredí, rybolovu, člnkovania a rozličných vodných atrakcií priamo v areáli v prekrásnom prostredí Hrabovskej doliny.

TURISTIKA

Liptov ponúka široké možnosti peších túr vďaka ideálnej  polohe a mnohorakým prírodným krásam. Návštevníci si môžu vybrať z rôzne náročných turistických trás.

Hrabovská dolina
Nenáročná  pešia  túra  k  Hrabovskej  nádrži  na Malino  Brdo  s   možnosťou výstupu na vrchol Malina Brda  lanovkou. Turistom sa naskytne krásny výhľad na  Malú Fatru, Veľkú Fatru, Chočské vrchy, Nízke a Vysoké Tatry.

Čutkovská dolina
Jedna  z  najkrajších  dolín  Veľkej Fatry.  Nenáročná prechádzka ( vhodná pre  deti )  prekrásnou dolinou. Hrabovská dolina je prepojená s Čutkovskou dolinou cyklotrasou.

Trlenská dolina
Trlenská dolina sa nachádza vo Veľkej Fatre pri odbočení z cesty medzi Bielym Potokom a Vlkolíncom. Patrí k zaujímavým lokalitám a oddychovým zónam.

Prosiecka, Kvačianska dolina
Prosiecka dolina patrí pod národnú prírodnú rezerváciu Prosiecka a Kvačianska dolina. Patrí medzi turistami najvyhľadávanejšie doliny na Slovensku. Vchádza sa do nej z dediny Prosiek. V celkovej dĺžke asi 3,5 km sa nachádza veľké množstvo prírodných krás, vysoké skalné steny, vodopády a bohaté druhy lesných porastov.

Veľká Fatra a jej skvosty
Celá Veľká Fatra je turistom prístupná priamo z hotela.

Veľký Choč
Veľký Choč je najvyšší vrch Chočských vrchov. Je považovaný za jeden z najkrajších vrchov Slovenska. Vyznačuje sa výskytom vzácnej kveteny a hodnotným zastúpením zriedkavo sa vyskytujúcich zvierat. Známy je i vďaka nádherným výhľadom z vrcholu.

Vlkolínec
Vlkolínec patrí medzi klenoty slovenskej ľudovej architektúry. Jeho počiatky sa datujú do 14. storočia. Pripomína stredoveké dedinské sídlo – s drevenou architektúrou a nenarušenou zástavbou zrubových domov – obkolesené lesom a úzkymi pásikmi polí a pasienkov. Nájdeme v ňom múzeum Roľnícky dom, hasičskú expozíciu, detský sad a príležitostne sa tu poriadajú rôzne zaujímavé výstavy. Od roku 1993 je Vlkolínec zaradený do zoznamu Svetového dedičstva UNESCO. Počet stálych obyvateľov je dnes už veľmi malý.

Brankovský vodopád
Výlet na Brankovský vodopád by mohol byť charakterizovaný ako jednoduchá túra/ prechádzka vhodná pre rodiny s deťmi. Výstup k samotnému vodopádu trvá iba 25-30 min. Je atraktívny v zime i v lete, avšak niekedy sa stáva, že počas období sucha voda zo skaly netečie. Vodopád má 55m a radí sa medzi najvyššie vodopády na Slovensku.

Kúpanie

Iné aktivity na Liptove

Lyžovanie

Skialpinizmus

Pre nadšencov skialpinizmu priamo od hotela Áčko máte možnosť uniknúť z preľudnených   zjazdoviek  do  tichej  prírody  hôr,   lyžovať  v  neporušenom   prašane a  vychutnávať si nezabudnuteľné zasnežené scenérie Veľkej Fatry.