Vitajte v Hoteli Áčko*** Motorkári

Nachádzame sa v malebnom prostredí na začiatku Hrabovskej doliny, v srdci pohoria Veľká Fatra. 

Hotel Áčko*** svojou polohou v tesnej blízkosti prírody ponúka ideálne riešenie na pobyt mototuristov, cykloturistov a bežných turistov. Údolná stanica kabínkovej lanovky na Malinô Brdo sa nachádza len 1200 m od hotela a centrum mesta Ružomberok je vzdialený len 1 km. Originálna architektúra hotela, pôsobivý dizajn a perfektne zladený  interiér určite vo vás zanechá nezabudnuteľný dojem.

Najvyšší vrch Veľkej Fatry je Ostredok 1 596 m n. m. Nad Ružomberkom sa vypína vrch Čebrať 1 054 m n. m., z ktorého sú prekrásne pohľady na mesto Ružomberok.

Ubytovanie

Hotel ponúka ubytovanie na dvoch podlažiach v dvoch typoch izieb. Disponuje kapacitou 54 lôžok v piatich 2-lôžkových izbách a trinástich 3-lôžkových a 4-lôžkových apartmánoch pozostávajúcich z obývacej izby a spálne so sprchou a WC. 

Hostia tohto hotela majú k dispozícii recepciu, reštauráciu, bar, dva salóniky a hotelové wellness centrum. Všetky apartmány a izby majú TV a pripojenie na internet.

Wellness

Ideálne miesto na relax po namáhavom dni je v našom hotelovom wellnesse. Tu môžete načerpať sily a uvoľniť zmysly v príjemnom prostredí. Môžete si tu zaplávať v plaveckom bazéne s rozmermi 12,8 x 5 m a vodou teplou 30 °C, resp. oddýchnuť vo vírivke s teplou vodou (34,5 °C) alebo uvoľniť telo aj dušu v saunách.

V prípade nepriaznivého počasia vám vieme zmeniť termín pre well­ness a otvoríme ho pre vás aj v dopoludňajších hodinách.

Turistika a pamiatky

Počas pobytu v našom hoteli na vás čakajú turistické chodníky, zážitky a atrakcie, ktoré ponúka Hrabovská dolina a jej okolie.

Hlavnou dominantou Hrabova je ski & bike park Malinô Brdo. Dostupnosť je kabínkovou lanovkou, alebo pešou túrou cez upravenú lesnú cestu.

Stravovanie

Pre stravovanie je k dispozícii hotelová reštaurácia s kapacitou 50 miest ako aj 2 salóniky s kapacitou 25 resp. 30 miest. Hoteloví hostia majú taktiež k dispozícii denný bar.

Veľký Choč, je označovaný za najkrajší vrch z ktorého je dych vyrážajúci, panoramatický pohľad do širokého okolia. Veľmi populárny je každoročný Silvestrovský výstup na jeho vrchol.

Prečo hotel Áčko*** Ružomberok?

  • Ružomberok leží na priesečníku hlavných ciest zo severu na juh a zo západu na východ, je to najväčšia križovatka, zo Žiliny do Popradu a z Námestova (Krakowa) do Banskej Bystrice.
  • Je ideálnym miestom pre motoristiku, cykloturistiku a je východiskovým bodom zaujímavých turistických a trás. Mesto leží v kotline, ktorá je obklopená z každej strany vrchmi Veľkej Fatry, Nízkych Tatier, Chočských vrchov a Malej Fatry.
  • V okolí Ružomberka, sa nachádza veľa kultúrnych pamiatok, ako svetovo známy Vlkolínec, Hrad Likava, Fullova galéria .
  • V blízkosti mesta sa nachádzajú termálne kúpaliská v známych Kúpeľoch Lúčky, Aquaparku Bešeňová a v prírodnom travertínovom krátery v Rojkove.
  • V prípade nepriaznivého počasia, majú ubytovaní hostia hotela Áčko k dispozícii wellnes s 30 stupňovou bazénovou vodou, saunami a vírivkou.
  • Hoteloví hostia si môžu vychutnať liptovskú kuchyňu v hotelovej reštaurácii, bryndzové halušky, pirohy, droby, zemiakovú babu a bryndzovú polievku – demikát.
  • Parkovisko hotela je pre hotelových hostí bezplatné a je zabezpečené kamerovým systémom.
Hotel Ácko Ružomberok

Brožúra v PDF na stiahnutie